ЗареєструватисяЗареєструватися

© 2014—2019 Данило Мисак© 2014—2019 Данило Мисак

Всі Олімпіади Відбори й тренування Інше

IV Запорізька відкрита олімпіада з лінгвістики

Дата проведення: 1 грудня 2018

IV Запорізька відкрита олімпіада з лінгвістики пройшла в суботу, 1 грудня 2018 року, з 12:00 до 16:00 у гімназії № 28 (вул. Лермонтова, 16). Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9...11-х класів і паралелі 6...8-х класів.

Переможців олімпіади буде запрошено на всеукраїнський етап змагання — Київську відкриту олімпіаду, — яка пройде у березні 2019 року. Найсильніші за її підсумками школярі представлять країну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики влітку.

Участь у змаганні могли взяти всі охочі учні з Запоріжжя та інших міст України.

Пропонуємо ознайомитися з результатами олімпіади: старші класи, молодші класи. Решту матеріалів змагання можна переглянути за посиланнями праворуч.

Версія для друку

25 грудня 2018, 00:45

III Вінницька відкрита олімпіада з лінгвістики

Дата проведення: 1 грудня 2018

III Вінницьку відкриту олімпіаду з лінгвістики було проведено в суботу, 1 грудня 2018 року, з 10:00 до 14:00 на факультеті математики, фізики і технологій Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського (вул. Острозького, 32, корпус № 3). Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години окремо у двох заліках: паралелі 9...11-х класів і паралелі 6...8-х класів.

Переможців олімпіади буде запрошено на всеукраїнський етап змагання — Київську відкриту олімпіаду, — яка пройде у березні 2019 року. Найсильніші за її підсумками школярі представлять країну на Міжнародній олімпіаді з лінгвістики влітку.

У змаганні взяли участь 57 учнів. До вашої уваги результати олімпіади та інші матеріали — з ними можна ознайомитися, скориставшись посиланнями праворуч.


До фотогалереї

Відгуки (2, останній — 5 грудня 2018)

Версія для друку

5 грудня 2018, 21:20

Шкільний етап олімпіади в Києві, 2018 р.

Термін проведення: жовтень — листопад 2018 р.

I (шкільний) етап олімпіади київські школярі та учні окремих шкіл інших регіонів України писали протягом жовтня та листопада. Етап був розрахований на учнів 6—11-х класів.

До вашої уваги запропонований школам орієнтовний текст олімпіади: умови задач, зразки розв’язань та критерії оцінювання.

Окремо учням для ознайомлення пропонувалися короткі інструкції з оформлення роботи.

Версія для друку

9 листопада 2018, 23:30

XVI Міжнародна олімпіада з лінгвістики

Термін проведення: 25...31 липня 2018

XVI Міжнародна олімпіада з лінгвістики проходила у Празі, столиці Чехії, протягом тижня з 25 до 31 липня 2018 р. Олімпіада традиційно складалася з двох турів — особистого, що тривав 6 годин, та командного на 4 години. Тури було розділено днем відпочинку та культурної програми.

Дещо детальнішу інформацію про захід можна переглянути на сайті цьогорічної олімпіади, її фейсбук-сторінці та на офіційному сайті міжнародних олімпіад з лінгвістики ioling.org.

Уперше поїздку команди України на змагання забезпечував партнер та спонсор олімпіадного руху — компанія Grammarly.

Представляли Україну на олімпіаді четверо школярів, що виграли національний відбір, а також двоє супроводжуючих:


Влада Петрусенко

Київ, Новопечерська школа, 10-й клас


Ілля Коваль

Харків, НВК № 45 «Академічна гімназія», 11-й клас


Остап Дигдалович
Львівський фізико-математичний ліцей, 11-й клас


Єлизавета Столярчук

Київ, Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», 9-й клас


Таміла Краштан

керівник команди, студентка ІПСА НТУУ «КПІ»


Владислав Кононенко

спостерігач, учитель математики Технічного ліцею НТУУ «КПІ»

На жаль, Олег Кузик (11-й клас, Львів), що виборов місце у команді, не ввійшов до складу делегації через перетин термінів проведення з іншою міжнародною олімпіадою.

В олімпіаді взяли участь 192 учні з 29 країн світу. За результатами змагання команда України виборола срібну та бронзову нагороди:

Учасник

1

2

3

4

5

Місце

Нагорода

Коваль Ілля

1

20

10,3

4,5

18,5

54,3

30

Срібло

Петрусенко Влада

12

20

17,5

0

3,5

53

31...32

Бронза

Столярчук Єлизавета

0

18,25

14,2

0,5

3,5

36,45

81

Дигдалович Остап

2

13,75

10,9

0

0

26,65

134


До фотогалереї

Відгуки (2, останній — 15 серпня 2018)

Версія для друку

30 березня 2019, 10:00

Тренувальні збори перед XVI Міжнародною олімпіадою з лінгвістики

Термін проведення: 19...24 липня 2018

Підготовчі збори до XVI Міжнародної олімпіади проходили з 19 до 24 липня у Києві на базі Технічного ліцею НТУУ «КПІ». Програма зборів передбачала проведення лекцій на лінгвістичну тематику, тренувальних занять, а також особистого та командного туру тренувальної олімпіади:

Дата

Час

Подія

19.07,
четвер

14:00...17:30

«Відновлюємо відповідності» (Данило Мисак) + задачі від слухачів

20.07,
п’ятниця

10:00...16:00

Особистий тур тренувальної олімпіади

13:30

Обід (під час написання робіт)

21.07,
субота

10:00...13:30

«Як зрозуміти щось, не розуміючи нічого» (Олексій Пегушев)

13:30...14:00

Обід

14:00...15:40

Мовний лікнеп (Данило Мисак)

15:50...17:30

«Про словники та корпуси» (Данило Мисак)

22.07,
неділя

12:00...15:00

Лекція та вікторина від Grammarly (в офісі Grammarly)

23.07,
понеділок

10:00...11:40

Як складаються задачі (Данило Мисак)

11:50...13:30

«Психолінгвістика: цілі й методи» (Олексій Пегушев)

13:30...14:00

Обід

14:00...15:40

Перегляд та обговорення «The Linguists» (Олексій Пегушев)

15:50...17:30

«Прислів’я та приказки» (Таміла Краштан)

24.07,
вівторок

10:00...13:30

Командний тур тренувальної олімпіади

13:30...14:00

Обід

14:00...16:00

Розбір задач особистої та командної тренувальних олімпіад

Запрошеним лектором став член журі латвійських та міжнародних олімпіад з лінгвістики Олексій Пегушев.

Участь у зборах могли взяти не лише відібрані члени команди та учасники резерву, а й інші перспективні учні:

  • учасники останньої Київської відкритої олімпіади, що посіли в її особистому заліку перше чи друге місце;
  • усі учні, які цього року або раніше ставали учасниками відбору на міжнародні олімпіади.

Участь у зборах була безкоштовною.

Список відвідувачів

  1. Петрусенко Влада Віталіївна (Київ, Новопечерська школа, 10-й клас);
  2. Коваль Ілля Андрійович (Харків, НВК № 45 «Академічна гімназія», 11-й клас);
  3. Дигдалович Остап Андрійович (Львівський фізико-математичний ліцей, 11-й клас);
  4. Столярчук Єлизавета Олександрівна (Київ, Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», 9-й клас);
  5. Лавров Богдан Дмитрович (Запоріжжя, гімназія № 28, 9-й клас);
  6. Юшко Артем Олександрович (Київ, Технічний ліцей НТУУ «КПІ», 9-й клас);
  7. Манвелян Михайло Борисович (Київ, ліцей № 171 «Лідер», 8-й клас);
  8. Гамєза Ірина Олегівна (Київ, Слов’янська гімназія, 10-й клас);
  9. Бачинська Аріна Сергіївна (Київ, ліцей № 145, 10-й клас);
  10. Матус Надія Андріївна (Запоріжжя, ліцей № 99, 8-й клас);
  11. Камінський Антон Сергійович (Київ, спеціалізована школа № 304, 7-й клас);
  12. Шкель Уляна Юріївна (Київ, спеціалізована школа № 112 ім. Т. Шевченка, 8-й клас);
  13. Міхновська Марія Станіславівна (Київ, Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», 7-й клас).

Роботи особистого туру

Ціна задачі — 20 балів.

Усі роботиТільки з відкритим доступом

Учасник

1

2

3

4

5

Сума

Навчальний заклад

Клас

Бачинська Аріна

9

3

0

9

4

25

Ліцей № 145

10

Гамєза Ірина

12

3

7

0

0

22

Слов’янська гімназія

10

Дигдалович Остап  

12

11

1

0

0

24

Львівський фізико-математичний ліцей

11

Камінський Антон  

2

1

5

6

2

16

Спеціалізована школа № 304

7

Коваль Ілля

11

13

0

19

5

48

НВК № 45 «Академічна гімназія» (Харків)

11

Лавров Богдан

16

8

0

11

2

37

Гімназія № 28 (Запоріжжя)

9

Манвелян Михайло  

9

4

0

7

0

20

Ліцей № 171 «Лідер»

8

Матус Надія  

9

5

0

6

2

22

Ліцей № 99 (Запоріжжя)

8

Міхновська Марія  

2

1

0

8

1

12

Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ»

7

Петрусенко Влада  

16

13

15

19

2

65

Новопечерська школа

10

Столярчук Єлизавета  

14

7

5

11

5

42

Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ»

9

Шкель Уляна

8

5

0

12

2

27

Спеціалізована школа № 112 ім. Т. Шевченка

8

Юшко Артем

10

2

0

8

3

23

Технічний ліцей НТУУ «КПІ»

9

Роботи командного туру

Ціна задачі — 100 балів.

Усі роботиТільки з відкритим доступом

Команда

Результат

Навчальний заклад

Клас

Команда України: Петрусенко, Коваль, Дигдалович, Столярчук  

96

Київ + Харків + Львів

9...11

Міхновська, Гамєза, Лавров, Манвелян  

8

Київ + Запоріжжя

7...10

Юшко, Бачинська, Матус, Шкель, Камінський

10

Київ + Запоріжжя

7...10

Відгуки (4, останній — 16 липня 2018)

Версія для друку

25 липня 2018, 18:25

12345678910