I Харківська відкрита олімпіада з лінгвістики пройшла в неділю, 19 жовтня 2014 року, на базі НВК № 45 «Академічна гімназія».
О 9:00 відбулося символічне відкриття олімпіади та інструктаж учасників. Сама олімпіада складалася з двох частин. На першому турі було запропоновано три задачі, тривала ця частина 2 години 45 хвилин. Другий тур складався з двох задач і тривав 2 години 15 хвилин. Між турами було зроблено півгодинну перерву, під час якої учасникам запропонували легку закуску в їдальні школи. Завершилася олімпіада о 15:00.
Максимальна оцінка за кожну з п’яти задач становила 20 балів. Текст олімпіади був спільним для всіх класів. П’ятеро учасників, що набрали максимальну суму балів, здобули право безкоштовної поїздки на національне змагання з лінгвістики однієї з європейських країн у першій половині 2015 року.
На олімпіаду було організовано централізований приїзд учасників з Києва (виїзд вранці в суботу, повернення ввечері в неділю). Проїзд, харчування та проживання в Харкові були безкоштовними для таких учнів:
- тих, хто набрав 69 чи більше балів на I Київській відкритій олімпіаді з лінгвістики (див. результати);
- тих, хто має диплом-відзнаку I Київської відкритої олімпіади з лінгвістики;
- тих, хто посів I місце на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики 2014 р. (див. результати).
Склад журі олімпіади: Данило Мисак (голова), Таміла Краштан, Олександр Кукуш.
Пропонуємо ознайомитись з умовами задач олімпіади (українська мова: перший тур, другий тур; російська мова: перший тур, другий тур), зразками розв’язань на повний бал та докладними розв’язаннями з коментарями авторів задач.
До вашої уваги також результати олімпіади з розподілом місць, деталізація оцінок по кожній роботі разом із зауваженнями, а також критерії оцінювання робіт.
Нижче наведено посилання на відскановані роботи учасників. Для того щоб відсортувати таблицю за значенням якогось зі стовпців, клацніть на заголовку стовпця.
Умови українською: перший тур, другий тур
Умови російською: перший тур, другий тур
Розв’язання: докладні розв’язання з коментарями, зразки розв’язків на повний бал